اصول سئو برای نوشتن محتوای بهینه شده

1398/06/06

اصول سئو برای نوشتن محتوای بهینه شده

عمل سئو جنبه رقابتی نیز دارد زیرا تقریبا همه سایت‌ها خواستار دیده شدن با رتبه بالا هستند.

مطالب سئو شده هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو مزایای زیادی دارد زیرا در آن کاربر نتایج بیشتری از سرچ به دست می‌اورد و موتورهای جستجو هم  از نظر کاربر مورد اعتماد می‌شوند، زیرا الگوریتم‌ها بیشترین صفحات مرتبط برای کاربر را نمایش می‌دهد.

اگر محتوای سایت از نظر موتور جستجو در رتبه‌های اول تا سوم باشد، برای سایت امتیاز بسیار مطلوبی دارد زیرا حدود ۴/۵۸ درصد کلیک‌ها شامل می‌شود باعث افزایش بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

انواع سئو در محتوا

 

 • سئو کلاه سفید

سئوی کلاه سفید تکنیک‌هایی است که بر اساس قوانین تعیین شده توسط موتورهای جستجو انجام شده و باعث می‌شوند رتبۀ سایت به‌ طور طبیعی در صفحه نتایج گوگل رشد کند و در مرتبه اول قرار بگیرد.

 

 • سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه متقابل با سئو کلاه سفید است. یعنی برعکس سئوی کلاه سفید، در سئوی کلاه سیاه سعی بر فریب موتور جستجو و دور زدن قوانین آن است.

 

 • سئو کلاه خاکستری

مجموعه‌ای از تکنیک‌ها گفته می‌شود که با قوانین موتور جستجوی گوگل تطابق دارند، اما طوری اجرا می‌شوند که گوگل متوجه عمل ما نشود و نتواند سایتمان را جریمه کند. به عبارت دیگر سئوی کلاه خاکستری تقریبا مشابه سئوی کلاه سیاه است، اما نسبت به آن زیان کمتری همراه با ریسک دارد.

 

چند نکته که باید در تولید یک محتوای خوب و کارآمد مورد استفاده قرار گیرد را برای شما نام میبریم. همراه محتفا باشید

 

 

 • قبل شروع سئو نکات لازم را در نظر بگیرید

زمانی که محتوا نویس شروع به کار می‌کند باید هدف خود را تعیین کنید. اگر مطلب بدون هیچ‌ گونه اندیشیدن و برنامه نوشته‌ شده باشد، حتی اگر نکات فنی هم در آن رعایت شود، کاربر بعد از خواندن پاراگراف اولیه، دیگر ادامه مطالعه را نخواهند انجام داد. باید مطلبی که کاربر به آن نیاز دارد، نوشته و کار بشود.

 

 

 • برتری محتوای خود را به رخ بکشید

جای گذاری حجم زیادی از اطلاعات در 70 کاراکتر اصلا کار راحتی نمی‌باشد، پس سعی کنید تا مهمترین کلمات را در متن خود بگنجانید. بطور مثال عبارت بهترین پیشنهاد یا کمترین قیمت میتواند افراد را به بازدید از سایت شما ترغیب کند.

 

 

 

 • ساختار محتوایی را در نظر بگیرید

محتواهای سئو باید دارای یک ساختار بر اساس موارد مورد نیاز کاربر با استفاده از دانسته‌های سئو باشد. سعی کنید که برای مطالب سایت خود یک ساختار ساده ایجاد کنید تا درک مطلب را ساده‌تر کند.

موارد زیر چند نمونه از ساختار مقالات است گه باید رعایت شود:

 

 • توضیح مقدماتی

 

 • متن اصلی (در متن اصلی، بهتر است که برای بیان هر مطلب نیز از پاراگراف و عناوین داخلی مناسب استفاده کنید)

 

 • نتیجه‌گیری

 

 

 • تصاویر درج شده و تعداد کلمات به کار رفته در محتوا

مطلب نباید به هیچ عنوان خیلی طولانی و یا خیلی خلاصه باشد که باعث بی‌حوصلگی کاربر در خواندن شود. تعداد کاراکتر مقالات سئو باید بین 500 تا 1500 کلمه باشد. همچنین باید کلمات کلیدی را متناسب به کار ببرید. همچنین سعی کنید تا کلمات را در عنوان‌ها و پاراگراف‌های ابتدایی و پاراگراف انتهایی به کار ببرید. خیلی مهم است که کاربر با خواندن مطلب شما، این حس به او دست ندهد که فقط دارد کلمات کلیدی را می‌خواند.

 

 

 • استفاده از عنوان مناسب و پاراگراف در متن

 مهمترین نکته لازم برای هر محتوا ساختار آن است. بهتر است که مطالب خود را دسته‌بندی کنید و برای هر دسته یک عنوان و پاراگراف بنویسید. به این صورت خواندن و درک مطلب برای کاربران به وفور راحت‌تر خواهد

 

 

 • روی برنامه، محتواها را در سایت قرار دهید

همیشه دوره زمانی و استراتژی برای محتوای  سئو سایت خود در نظر بگیرید. سعی بر این داشته باشید که محتواهای سئو شده را به‌ صورت منظم و بر اساس برنامه‌ای ریزی از قبل تعیین شده، قرار دهید تا کاربران برای خواندن محتوای سئو برنامه‌ای داشته باشند.

 

 

 • مشخص کردن کلمات کلیدی

زمانی که هدف و ساختار سایت خود را تعیین کردید، ابتدا باید کلمات کلیدی را مشخص کنید. شما باید از کلمات و عبارات کلیدی استفاده کنید که بیشترین جستجو را توسط کاربران دارد و بهترین روش استفاده از سئو و به کار بردن کلمات کلیدی در موقعیت مناسب داخل متن است.

 

 

 • از عنوان صفحه تکراری خودداری کنید

این امر بسیار مهم بوده تا جایی که گوگل در وبمسترخود صفحاتی که عنوان یکسانی دارند را شناسایی کرده و تذکر میدهد، اگر تعداد صفحات شما بسیار زیاد است و امکان تعیین عنوان صفحه به صورت دستی برای شما وجود ندارد، حداقل برای صفحه اول و صفحات مهم سایت عنوان صفحه را مشخص کرده و نکات سئو را مدنظر قرار دهید.

 

 

 • از تیتر و عنوان‌های جذاب استفاده کنید

عناوین مطالب تاثیر زیادی بر روی احتمال کلیک کاربران و همینطور افزایش ترافیک سایت دارد. به طور کلی 80 درصد افراد، عنوان مطالب را مشاهده می کنند، اما تنها 20 درصد از آنها بر روی مطالب کلیک می کنند.

 

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت