تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهای آنلاین

1398/05/26

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهای آنلاین

اگر این روز ها علاقه مند به بازاریابی آنلاین برای کسب و کار خود شده اید، نمیتوانید از موضوعی به نام بازایابی محتوایی غافل شوید.
بازاریابی محتوا عبارت است از تولید محتوایی ارزشمند و رایگان با هدف تبدیل افراد عادی به مشتریان و تبدیل مشتریان به خریداران دائمی. نوع محتوایی که تولید میکنید به طور تنگاتنگی با محصولی که قصد فروش آنرا دارید ارتباط دارد. در واقع شما در حال در آموزش مردم هستید تا آنها قادر به شناخت و اعتماد به شما شوند.
بازاریابی محتوا امروزه توسط ۸۶٪ کسب و کار‌ها استفاده میشود، اما بازایابی موثر محتوا چندان آسان به دست نمی‌آید.
بازاریابی موثر محتوا میتواند تمامی مهارت های اقناعی بهترین نویسندگان را یکجا جمع کند. وقتی که شما از تکنیک های اثبات شده نویسندگی برای تولید محتوای آنلاین خود استفاده میکنید، متوجه خواهید شد که خوانندگان: محتوای شما را دنبال خواهند کرد.
محتوای شما را با دیگران نیز به اشتراک خواهند گذاشت.
تکرار این چرخه باعث به وجود آمدن یک مجموعه‌ای از مخاطبان وفادار برای کسب و کار دیجیتالی شما میشود. برای هر موضوعی هزاران مخاطب وجود دارد از طرفی به همان میزان کمپانی نیز در تلاشند که آن مخاطبان را بدست بیاورند. شما به یک فرمول درست جهت ماندن در بازار، بودن در بین بهترین‌ها و حفظ رشد پایدار خود نیاز دارید  .

 


چرا بازاریابی محتوایی؟


 ما بازاریابی محتوایی را انتخاب می‌کنیم تا از طریق تولید و انتشار محتوای درست، بتوانیم رسانه‌های درست برای برندمان بسازیم. اگر قرار به استفاده از رسانه‌های دیگران باشد، از روش‌های دیگر بازاریابی استفاده می‌کنیم. اما برای ساخت رسانه خودمانی باید بازاریابی محتوایی را انتخاب کنیم. بدون تولید محتوای درست و حسابی، رسانه خودمانی ساخته نمی‌شود.
تولید محتوا چگونه در کسب و کارهای آنلاین اتفاق میفتد؟
وقتی یک تولیدی لباس مردانه مقاله‌ای می‌نویسد تا مخاطب با جستجوی «ست پاییزه مردانه» به وبلاگش برسد و بتواند بهترین ست‌های پاییزه را ببیند و انتخاب کند.
وقتی یک سرویس اشتراک ویدئو، پربازدیدترین ویدئوهای هر روز را در صفحه اینستاگرامش به اشتراک بگذارد و از آنها دعوت کند تا بقیه ویدئوها را در سایت یا اپلیکیشن تماشا کنند.
وقتی یک سرویس اینترنتی فروش بلیط، نماهایی از فرهنگ سازمانی خود را در لینکدین به اشتراک می‌گذارد تا بتواند افراد مستعد بیشتری را استخدام کند.

 


مزیت های تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی


تولید محتوا پر درآمد ترین و بی دردسر ترین و کم هزینه ترین کار اینترنتی محسوب می شود. همانطور که تا الان متوجه شدید تولید محتوا کاری است که هر کسی می تواند انجامش دهد و از طریق آن کسب درآمد کند.
وقتی شما قصد راه‌اندازی و یا توسعه کسب و کار اینترنتی خود را دارید، بدون شک نیاز به استراتژی محتوا و سپس بازاریابی محتوا دارید. هر کسب و کار بر منبای یک موضوع خاص شکل می‌گیرد و شما با تولید محتوا در آن حوضه می‌توانید بدون صرف هزینه برای تبلیغات مستقیم، مشتری جذب کنید. 
امروزه که شاهد افزایش فروشگاه‌های اینترنتی در کشور هستیم، مسئله بازاریابی دیجیتال و به‌خصوص بازاریابی محتوا بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. جدا از این استفاده از بازاریابی از طریق محتوا می‌تواند برای شما یک مزیت رقابتی ایجاد کند، بخش اصلی مشتریان شما را نیز از همین طریق جذب می‌کند.

 


تاثیر تولید محتوا در کسب و کار های اینترنتی


فرض کنید شما یک فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی بهداشتی و درواقع یک کسب و کار آنلاین دارید، اولین روش و ساده ترین روش برای تبلیغات و دیده شدن توسط عموم تولید محتوا سایت شماست. اگر شما تولید محتوا نکنید در مقایسه با فروشگاه های اینترنتی مشابهتان که تولید محتوا میکنند، مزیت رقابتی خود را از دست می دهید.
بنابراین برای ورود به بازار باید بازاریابی محتوایی یا بازاریابی دیجیتال انجام دهید.
 از طرفی تولید محتوا کم هزینه ترین روش تبلیغات برای سایت شماست، وقتی کاربران از طریق موتورهای جستجو وارد سایتتان میشوند، شما محصولتان را معرفی می کنید درنهایت مشتری های شما پیدا میشوند.
 از این جهت اگر تولید محتوای شما در راستای صحت و درستی انجام شود، وقتی یک کاربر در مورد لوازم آرایشی بهداشتی جستجو می‌کند و چندین بار سایت شما و در بیان کلی‌تر برند کسب و کار شما را در نتایج می‌بیند، اعتماد بیشتری به شما خواهد کرد و این به برند شدن و خرید بیشتر منجر میشود.
 با توجه به اهمیت تولید محتوا،  نقش و شغل مهم تولید کننده محتوا نیز  در کسب و کار های آنلاین به چشم می آید. در دنیای امروز بسیاری از کسب و کارها تمرکز اصلی خود را بر روی تولید محتوای با ارزش و تاثیر گذار می گذارند، و سالیانه بخش بزرگی از منابع مالی و انسانی خود را صرف این کار می‌کنند.

 

تخصص‌های مورد نیاز یک تولیدکننده محتوا

پس در انتها مطالب گفته شده را جمع بندی میکنیم.
تولید محتوا یک کار بسیار تخصصی و تاثیرگذار می‌باشد. از جمله تخصصهایی که یک تولیدکننده محتوا لازم است از آن برخوردار باشد عبارتند از:

تسلط بر یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS)
 آشنایی مقدماتی با فتوشاپ
توانایی تحقیقاتی 
نویسندگی
مسلط به سئو
ویراستاری
عکاسی و فیلم سازی 
مسلط به گوگل آنالیتیکس
آشنایی کامل با شبکه های اجتماعی
 

برچسب ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت