تعریف دیجیتال مارکتینگ و معرفی انواع آن

1398/06/02

تعریف دیجیتال مارکتینگ و معرفی انواع آن

دیجیتال مارکتینگ چیست؟


اصطلاح دیگر دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی اینترنتی است. به عبارتی دیگر مجموع همه‌ی فعالیت‌ها و بازاریابی‌هایی که برای ارائه محصولات و خدمات در حوضه دیجیتال (وب، اینترنت، لپ‌تاپ، موبایل و...) را دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی گویند.

 


در حقیقت دیجیتال مارکتینگ خیلی گسترده‌تر از تعریفی که انجام دادیم هستش، همینطور پیشرو تر از روش های بازاریابی در کسب و کارهای سنتی است.
بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از هر نوع ابزاری که در اینترنت و فضای رسانه موجود است. این امر باعث خدمات بهتر و راحت‌تر برای عموم می‌شود درواقع این روش بیشتر وابسته به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، وبسایت و... است.

 

 

انواع مختلفی از بازاریابی دیجیتال


⦁    بازاریابی درون‌گرا 
⦁    بازاریابی محتوا
⦁    استراتژی محتوا
⦁    ایمیل مارکتینگ
⦁    تبلیغات بنری
⦁    بازاریابی موبایل
⦁    بازاریابی ویروسی دیجیتال
⦁    بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
⦁    تبلیغات پیامکی
و...
 
نکته:
اگر سایتی برای کارتان در نظر گرفته اید می‌توانید با افراد مربوطه و متخصص به این کار در ارتباط باشید تا سایتتان از لحاظ سئوکاری تکمیل باشد.
همین طوراگر سایتی برای محصولات خود در نظر دارید باید به گونه‌ای باشد تا مشتریان را جذب کند و فقط محتوا و متن درست و منظم سبب این امر می‌شود تا اگر مشتری در موتور جستجوی گوگل محصولی را سرچ کند، اطلاعات محصول شما برای مشتری نمایش داده شود.
هرچه ارتباط بین کلمات کلیدی و صفحات یک وب سایت بیشتر باشد سئو سایت بهتر انجام شده و نتیجه مناسب تری به دست خواهد آمد.
در حقیقت هدف اصلی دنیای دیجیتال مارکتینگ، فروش و خدمات محصولات است.

 

 

 

انواع روش‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی 


با وجود داشتن یک سایت اگر رتبه بهتری در مقایسه با رقبای خود، در گوگل داشته باشید در نهایت اعتماد مخاطبان نسبت به محتوای آن بیشتر شده و می‌توانید بیشتر محصولات خود را به فروش برسانید. 
به همین علت رقابت زیادی برای به دست آوردن رتبه برتر موتورهای جستجو در حوزه‌های مختلف وجود دارد. درادامه چند نمونه از تبلیغات‌های آنلاین را نام میبریم. 

 

 


سخن نهایی و جمع بندی موضوع دیجیتال مارکتینگ و انواع آن


این نکته رو هم به یاد داشته باشید که علاوه بر این که روی هر کدام از این روش ها به صورت جداگانه و با یک رویکرد مختلف تمرکز می‌کنید، باید یک استراتژی و برنامه کلی هم برای "دیجیتال مارکتینگ" خودتان داشته باشید تا تمامی جوانب این موارد و همچنین چشم انداز شما را هم در خودش جای داده باشد. برای این که بتوانید با موفقیت بیشتری این مسیر را ادامه بدهید، علاوه بر شناخت تمامی این بخش‌ها، باید بتوانید آن‌ها را در کنار یکدیگر به صورت ترکیبی استفاده کنید و با توجه به نکاتی که گفته شد از تصاویر مناسب استفاده فرمایید.

برچسب ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت