سئو چیست؟ به زبان ساده

1398/06/05

سئو چیست؟ به زبان ساده

تاریخچه سئو (بهینه سازی در موتورهای و جستجو)

در اوایل سال ۱۹۹۰ اولین موتورهای جستجو همچون Alta vista , Infoseek و Yahoo که از محبوب ترین موتورهای جستجو یاد می‌شوند، شروع به فعالیت کردند.

 

سئو چیست؟ به زبان ساده

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization   است که معنای بهینه سازی موتور جستجو را دارد. در حقیقت سئو برای کمک به بهبود رویت و ارتباط وب سایت در نتایج جستجو با هدف رسیدن به رتبه بندی بالا از نظر گوگل ، ایجاد شده است.

سئو چیست

سئو فرآیندی پیچیده‌ای است که نیاز به دانش زیاد، علم و پیش زمینه‌ همراه با صبر است. موتورهای جستجو با استفاده از الگوریتم خاص محتواهای باکیفیت، سئو شده را در سایت رتبه بندی می‌کنند.

همینطور محتوا نویس با دانش باید با دانش سئوی خود همیشه اطلاعات محتوا را به روز نگه دارد تا از کاهش رتبه مربوطه سایت جلوگیری کند.

یکی از فعالیت‌های مهم سئوکار، سئو سایت یا بهینه سازی سایت است.

با پیشرفت روز افزون عصر اینترنت موتورهای جستجوی جدیدتری ساخته می‌شوند. کار این موتورها به این شرح است که سایتی از لحاظ نکات سئو و اصول نگارش خوب کار شده‌اند، در اولویت خود قرار می‌دهند.

رتبه سئو در موتورهای جستجو

نوع تعریفی دیگر از سئوکاری برای سایت‌ها هم می‌توان گفت که اگر مخاطب به دنبال موضوع مورد نیاز خود باشد، موتورهای جستجو محتوایی که در مرتبه اول از لحاظ سئوکاری تنظیم شده باشد را روی صفحه نمایش ظاهر می‌کنند.

افرادی که  در سئوکاری سایت فعالیت دارند باید به دنبال پیدا کردن راه‌هایی جهت تاثیر پذیری در رتبه بندی این موتورها با روش‌های خلاقانه خود روی آورند.

در گذشته به دست آوردن رتبه بالا در موتورهای جستجو کار ساده‌ای به نظر می‌رسید و با به کار بردن روش‌های غیر اخلاقی و هوشمندانه می‌توانستیم قرار گرفتن محتوا را دردبالای لیست نتایج جستجو، تضمین کرد.

 

اهداف سئوکاری   )بهینه سازی )

  • باعث ایجاد برند می‌شود.
  •  فروش محصولات افزایش پیدا می‌کند.
  • بهترین وسیله برای تبلیغواست.
  • بازدید وبسایت را افزایش می‌دهد.
  • رتبه مطلوب در صفحه نتایج موتور جستجو را دارا می‌باشد.

 

یکی از هدف‌های مهم سئو کمک به وبسایت‌ها برای به دست آوردن نتایج مطلوب در رتبه بندی از نظر موتورهای جستجو است.

زمانی که ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربر منظم و سئو شده باشد، رتبه سایت هم در مقایسه با بقیه سایت‌ها بالاتر خواهد بود.

زمانی که کاربر به دنبال موضوع خاصی می‌گردد، وظیفه موتورهای جستجو می‌باشد تا سایت‌های مربوطه را برای کامل کردن اطلاعات مورد نیاز کاربر به نمایش در بیاورد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت