3 شاه کلید اصلی در تولید محتوا

1398/05/21

3 شاه کلید اصلی در تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا نامی است که به فرآیند ایجاد رسانه دیجیتالی اطلاق می شود. هر چیزی که در یک وب سایت موجود باشد، محتوا نامیده می شود و شامل متن نوشتاری نقشه ها، عکس ها و فیلم ها و فایل های صوتی است.

این بدان معنی است که فرایند تولید محتوا چند رشته است و توسط بسیاری از متخصصان مختلف از جمله نویسندگان ، هنرمندان ، عکاسان ، فیلمسازان و موسیقیدانان انجام می شود. در حقیقت می توان گفت هر کسی که به اطلاعات موجود در اینترنت کمک می کند، تولید محتوا می کند. بنابراین می تواند شامل به روزرسانی در سایت های رسانه های اجتماعی مانند پست های وبلاگ ، لایک های فیس بوک و توییت توییتر نیز شود.

اهمیت تولید محتوا

در ادامه با اهمیت تولید محتوا با ادامه مقاله همراه باشید.

 

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا فرایندی است که به وسیله آن ، محتوای دیجیتالی برای وب سایت ، وبلاگ یا حتی وب سایت افراد دیگر شما تولید می شود و سپس با استفاده از کانال های دیجیتال توزیع می شود.

موفقیت استراتژی بازاریابی محتوا شما به ماهیت محتوای شما بستگی دارد. اگر محتوای شما خوب و تاثیرگذار باشد، این تلاش های شما را برای بازاریابی محتوا تقویت می کند. از طرف دیگر ، اگر این موضوع کاملاً عادی و رو به افت باشد ، کمپین بازاریابی ورودی شما سریعتر از آنچه درک می کنید، جدا خواهد شد.

یک استراتژی مستحکم برای مشتریان بالقوه اطلاعاتی فراهم خواهد کرد که بدون تلاش برای فروش به آن ها در هر نوبت، سبب حرکت آن ها به مرحله بعدی سفر خرید خواهد شد. هنگامی که محتوا نسبت به یک منبع بیشتر حالت یک تبلیغ فروش به خود می گیرد، خوانندگان آن را خاموش خواهند کرد و احتمال خرید کمتر خواهد شد.

 تاثیر تولید محتوا در سئو


در ادامه سه شاه کلید اصلی برای سئو کردن مطالب را میخوانیم و با اهمیت آن بیشتر آشنا میشویماگر این سه نکته ساده ولی کلیدی را رعایت کنید،بیش از هفتاد درصد سئو را انجام داده اید.

 

1_ کلمات کلیدی در محتوا:

 بی شک کیفیت محتوا در سئو تاثیر بسزایی دارد،  محتوا باید دارای کلمات کلیدی مرتبط و  و دارای اعتبار باشد.  محتوا نباید تکراری باشد و محتوای کپی شده شناسایی می شود و این باعث می شود سئو مطلب و رنک سایت به مرور کاهش پیدا کند. کلید واژه ها در تولید محتواهای سئو نقش بسزایی دارند.

 کلمات کلیدی باید در متن محتوا استفاده شوند،  کلمات کلیدی را باید در تیترهای اصلی تیتر های داخلی و سطرهای اولیه به کار برد نه صرفا نتیجه گیری!

یکی از راه های پیدا کردن کلید واژه های مهم استفاده از ابزارهای گوگل مانند، گوگل آنالیتیکس است.

2_ لینک دهی یا لینک سازی در سئو:

همچنین استفاده از داده‌ها و پیوندها از منابع خارجی ‌می‌تواند تاثیر به سزایی در درجه کیفی و اعتبار محتوای تولید شده داشته باشد امروزه سایت های اشتراک گذاری ویدئویی بسیاری مانند یوتیوب، آپارات و غیره وجود دارند که روزانه توسط میلیون ها نفر مورد بازدید قرار می گیرند. شما می توانید با اشتراک گذاری محتوای تصویری خود در این سایت ها میزان بک لینک های خود را تا حد غیرقابل تصوری افزایش دهید.

3_ استفاده از تصاویر در محتوا:

تولید محتوا وقتی همراه با عکس باشد، بسیار تاثیرگذارتر است. یک تصویر صدها برابر از یک جمله اثرگذار است. استفاده از تصاویر می تواند محتوای شما را برای مخاطب جذاب تر کند. تصاویر نباید تکراری باشد زیرا موتور گوگل آن را شناسایی کرده و تاثیر بدی در سئو سایت دارید. بنابراین تصاویر را خودتان بسازید حتی شده دو یا چند تصویر را با یکدیگر متصل کرده و یک تصویر جدید بسازید. اگر در تولید محتوای خود خلاق باشید و فاکتورهای گفته شده به ویژه سئو را رعایت کنید مخاطبین بیشتری را جذب خواهید کرد.


در ادامه این مطلب، پیشنهاد میکنیم که مقاله  "اصول سئو برای نوشتن محتوای بهینه شده" را نیز مطالعه نمایید.

 

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت