تولید محتوا چیست و هدف از آن چیست؟

1398/05/28

تولید محتوا چیست و هدف از آن چیست؟

تولید محتوا چیست؟


محتوای تولید شده توسط کاربران  یا (UGC  (User-generated content اغلب در کمپین‎ها‏ی شبکه‎ها‏ی اجتماعی صورت می‏گیرد که می‏تواند با فرمت‎ها‏ی مختلفی از قبیل تصویر، کلیپ ویدئویی، متن، بازی آنلاین و ... باشد. این نوع محتوا از طریق  ویکی‎ها‎، بحث و تبادل نظر، پست، چت، تبلیغات و ... تولید می‏شود. امروزه با مراکز سازمان ها و شرکت های سرو کار داریم ، که سعی در تولید محتوا برای وب سایت های خود دارند. برنامه ریزی تولید محتوا به شما کمک می کند تا در ایجاد و مدیریت محتوای پروژه خود ، یک گردش کار سیال ایجاد کنید.

 

تاریخچه بازاریابی محتوا


تاریخچه بازاریابی محتوایی اولین نمونه های شناخته شده از بازاریابی محتوایی به سال ۱۸۹۵ میلادی بر می گردد که در قالب مجله های کاربردی چاپ شدن یک روش کاملاً جدید برای برند ها که با مشتریان نشان در ارتباط باشند.
برندهایی مثل P&G, micheline, johnDeere شروع به چاپ کردن مقالات در نشریات کردند. همچنین در سال ۲۰۰۴ بازاریابی محتوایی وارد اصل دیجیتال شده و انبوهی از وبلاگ مقاله گزارش کتاب الکترونیک و... را در بر گرفت و در سال ۲۰۱۶ ۸۸ درصد از شرکت ها از بازاریابی محتوا استفاده کردند
و همچنین تا کنون که بازاریابی محتوایی هدف گذار و منطق محور و توسط افراد تاثیر گذار با پیوند میان قوانین ۳ و بازاریابی محتوایی به نقش آفرینی خود ادامه داده است.
بازاریابی محتوا که از طریق تولید محتوا در سایت ها انجام می شود یکی از روش های نوین بازاریابی اینترنتی است که در دهه اخیر نزد مخاطبین بسیار محبوب شناخته شده است محتوای تاثیرگذار و با ارزش کلید پیشرفت سازمان ها و ارگان ها در عصر دیجیتال است است و روشی است که به برند های معروف مانند کوکاکولا به آن توجه ویژه ای دارند.


هدف اصلی بازاریابی محتوا ارتقای آگاهی عمومی است به سبک دیجیتال و اینترنتی است. بنابراین محتوا سنگ بنای بازاریابی در این دوران است. تولید محتوای با ارزش جرقه ای برای برند شدن کالا و خدمات ارائه شده است.
ویژگی بازاریابی محتوا همان چیزی است که گوگل میگوید: ”محتوا در عصر پرهیاهوی حاضر، پادشاهی میکند“. این ابزار شیوهای سودمند برای برقراری روابط ارزش آفرین با مشتریان است و مسیر دستیابی به مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود را هموار میسازد.

 


مزایای تولید محتوا


بازاریابی محتوا و به طبع تولید محتوا از راه های بسیاری قابل انجام است. شما با توجه به سلیقه شخصی خود و شناخت کاربران، از هر روشی که استفاده می کنید، خروجی آن می بایست دارای سه ویژگی باشد. جذاب بودن، سرگرم کننده بودن و کاربردی بودن سه ویژگی اصلی و مهم هر محتوایی است.
مزایای سیستم تولید محتوا ایجاد آگاهی ، پیشرفت و فروش خدمات است. نوع محتوایی که شما تولید می کنید باید یکی از این اهداف را برآورده کند. این برای محتوای نوشتاری ، ویدیو یا تصویر و همچنین در مورد جایی که شخصی آن محتوا - آنلاین یا آفلاین را مصرف کند، صدق میکند.
از نظر اقتصادی تولید محتوا به معنای کمک به افراد مشتاق برای تامین محتوا می‏باشد. گفته می‏شود که تئوری‎ها‏ی اقتصادی مختلفی در پشت تامین محتوا از طریق کاربران وجود دارد. از جمله در نظر گرفتن جایزه و مزد برای افراد موفق در تولید محتوا می‏تواند آنها را در تامین هزینه‎ها‏ی مورد نیاز کمک کند. از سوی دیگر نیز برای وب سایتها مقرون به صرفه می‏باشد.
تشویق‎ها‏یی که در پس تامین محتوا از طریق کاربران وجود دارد می‏تواند ارزش تولید محتوا را در بین کاربران ترویج دهد. تشویق اغلب در شکل پرداخت‎ها‏ی نقدی از طریق ورود به یک مسابقه، ارائه کوپن خرید محصولات، کمک هزینه سفر و ... می‏باشد. آمازون با دادن وجه نقد، کاربران را برای تولید محتوا تشویق کرده اند. 
نوع محتوایی که شما تولید می کنید نحوه تولید آن را تعیین می کند. شما می توانید محتوا را مطابق با قالب آن تعریف کنید - مانند یک وبلاگ ، یک مقاله یا یک فیلم. اما تعریف مطالب با اقدامی که می خواهید مخاطب پس از مصرف آن انجام دهد ، مفیدتر است.
اگر محتوا را با نتایج آن تعریف کنید ، اندازه گیری آن و درک اینکه آیا این برای شما مفید است ، آسان تر می شود.

 


اهداف تولید محتوا؛


نقش های لازم برای تولید محتوا؛
قالب های تولید محتوا؛.
هدف تولید محتوا
هدف از بازاریابی محتوا ایجاد مخاطب و ترغیب آنها به خرید چیزی است. اما هدف از تولید محتوا بسیار باریک تر است.

 

 

 

انواع اهداف تولید محتوا

تولید محتوا اهداف بسیاری داردودر ادامه مثال هایی آورده شده است.
از جمله این اهداف میتوان به راه های ارتباطی با مخاطبین، راه ای ارتباط با یک فرد، ترافیک وب سایت، کسب مشتری، فروش و... اشاره کرد .با تولید محتوا میتوان به تمامی این موارد رسید.البته به شرط آنکه به طور اصولی این امر صورت گیرد.


نقش ها و مسئولیت های تولید محتوا:
نقش های اصلی که در هر مرحله از تولید یک قطعه محتوا دخیل هستند ، از ایده شروع می شوند سپس باید آن را برای مخاطب ارائه دهید و در آخر ، شما باید از صحت و درستی آن اطمینان حاصل کنید که آنچه را که قصد داشتید میگوید یا نه.
لیست انواع محتوا (قالب های محتوا)
پست‌های وبلاگ
موشن گرافیک
مقاله‌های مهمان
ذکر نام یا نقل ‌قول از وب‌ سایت شما در سایر وب سایت‌ها یا سایت‌های خبری
انتشار اخبار در وب‌ سایت‌های خبری (رپورتاژ)
مقاله‌ها و راهنمای کاربران
تصاویر
اینفوگرافیک
پادکست ها
وبینار ها
ویدیو کلیپ ها
پرسشنامه و نظر سنجی ها
نمودار و جدول ها
خلاصه کتاب ها 
کتاب الکترونیک و...

 

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.
 

برچسب ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

رضا خان
1398/06/01 05:13:14 ب.ظ
لطفا در مورد سئو کردن محتواها هم پست بذارین
رضا خان
1398/06/01 05:09:44 ب.ظ
دستتون درد نکنه..مطلب خوبی بود و ما بسیار فیض بردیم ازش... خدا قوت

تولید محتوا با کمترین قیمت