تولید محتوا در فروشگاه‌های اینترنتی و اهمیت آن

1398/06/14

تولید محتوا در فروشگاه‌های اینترنتی و اهمیت آن

 

اکثر مدیرانی که وب سایت برای فروشگاه اینترنتی خود در نظر گرفته اند به امر تولید محتوای مطلوب برای وب سایت اهمیت قائل نمی‌شوند. این ضعف بسیار بزرگی است که باعث می‌شود مشتریان از وب سایت و محصولات دیدن نفرمایند چون محتوای مناسب برای محصولات ارزش کار شما با بالا خواهد برد و جلوه خاصی به فروشگاه اینترنتی شما خواهد داد.

برای داشتن سایت مناسب و فروش محصولات باید به فکر کاربرانی که قصد خرید دارند باشید‌، اما مدیران بیشتر به فکر تبلیغ کردن محصولات خود هستند که خود این کار باعث کاهش پیشرفت شما در کسب و کارتان می‌شود.

تبلیغ از محصولات در وب سایت تنها راهی نیست که شما برای فروش محصولات در نظر دارید! بسیاری از مسائل دیگر وجود دارد که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

 

 
   

 

 

 

به خاطر داشته باشید که حتی با بودجه کم و عدم توان تبلیغات انبوه هم می‌توانید به فکر پیشرفت در وب سایت و فروش محصولات خود باشید. در ادامه همراه ما باشید

 

اهمیت تولید محتوا برای وب سایت‌های فروشگاه اینترنتی

تقریبا اگر هر وبلاگ فروشگاه‌های اینترنتی را مشاهده کرده باشید، اکثرا تبلیغ محصولات و مزیت‌ها و ویژگی‌های محصولاتشان را نمایش می‌دهند. در کل می‌توان گفت فقط تبلیغ از محصولات را الویت کار خود می‌دانند. اگر با این روش پیش بروند انگار هیچ استفاده مثبتی از وب سایتی که به عنوان فروشگاه اینترنتی برای خود در نظرگرفته‌اند، نخواهند برد.


پیشنهادی که در این باره باید انجام بشود این است که به غیر از تبلیغ محصولات باید به فکر توضیحات بیشتر از همان نوع کالا باشید تا نیاز کاربران و بازدید کنندگان رفع شود. به عنوان مثال اگر یکی از محصولات شما در فروشگاه اینترنتی ساعت باشد، باید علاوه بر توضیحات کامل از نوع ساعت و امکانات ساعت درباره مدل‌های دیگر این نوع ساعت برای رنج های مختلفی سنی هم مطلب در نظر بگیرید.

 

حال این کار فقط با محتوای مناسب  عملی خواهد شد به صورتی که متخصص این کار باید برای شما همه جوانب را در نظر بگیرید تا افراد بیشتری از وب سایت شما دیدن نمایند حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشند مطمئن باشید اطلاعاتی که در وب سایت قرار گرفته شده را با دیگران هم در میان خواهند گذاشت و این نوعی تبلیغات دهان به دهان به وسیله گفتگو ساده برای شما خواهد بود.

 

 

وب سایت و فروشگاه اینترنتی باعث اعتماد سازی می‌شود

زمانی که بتوانید علاوه بر فروش محصولات، نیاز  کاربرانتان را هم رفع کنید این امر  باعث می‌شود که مخاطبان دیگر هم به شما مراجعه کنند و سایت شما برای این افراد تاثیر گذار باشد.

زمانی که کاربران حس کنند محتوایی که برای رفع نیازهای آن‌ها فراهم کرده اید، اعتماد بیشتری به وب سایت شما خواهند کرد و به آن‌ها کمک کرده اید تا بهترین نوع انتخاب را بر حسب سلیقه خود انتخاب کنند. اعتماد به فروشگاه اینترنتی خود نوعی امتیاز مطلوب محسوب می‌شود که شما را از رقیبانتان جلوتر خواهد انداخت.

تولید محتوا

 

 

انواع تولید محتوا برای فروشگاه‌های اینترنتی

 

باید توجه داشته باشید که برای فروشگاه اینترنتی از تولید محتواهای متفاوتی استفاده می‌کنند و همین طور برای شرح یک کالا محتواهای مربوط به خود به نمایش بگذارید.

تولید محتوای مناسب لزوم متنی نیستند، بلکه برخی محتواها برای اطلاع رسانی محصولات می‌تواند به صورت تصاویر باشد. تصاویر مفهوم را بهتر می‌رساند و گذاشتن چند تصویر در وب سایت خود می‌تواند تاثیر پذیر باشد. همچنین کلیپ‌های موشن گرافی و با کیفیت خیلی برای معرفی محصولات تاثیر پذیر است.

برخی از محصولات تعاریف سنگینی دارند و برای کاربر نافهموم هستند پس این موارد می‌تواند جایگزین خوبی برای تولید محتوای متنی باشد. اما ناگفته نماند محتوای متنی ۷۰ درصد به فروش محصولات کمک خواهد کرد . پیشنهادی که می‌شود این است در کنار محتوای متنی از تصاویر و یا کیلیپ‌های کوتاه هم استفاده بفرمایید تا وب سایت کارتان بیشتر در معرض دید بازدید کنندگان باشد.

 

 
  محتفا

 

 

 

روش‌های تولید محتوا برای افزایش مشتریان

 

  • تولید محتوا بر اساس تصاویر با کیفیت و گرافیکی برای محصولات فروشگاه 
  • تولید محتوا به صورتی صوتی برای اعتماد بیشتر کاربران و معرفی بهتر محصولات فروشگاه
  • تولید محتوای متنی برای مقایسه و یا اطلاعات در مورد کالای فروشگاه
  • تولید محتوا بر اساس چگونگی استفاده از محصولات به صورت ویدیویی برای رساندن مفهوم به کاربران

 

نکته:

برای تولید محتوای در هر یک از این موارد نیازمند روش‌ها و تکنیک‌های خاصی است که باید اعمال شود تا بتوانید از وب سایت خود بیشترین بهره را ببرید.

سعی داشته باشید وب سایت فقط جنبه ظاهری نداشته باشد.

 

 

نتیجه گیری

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی و اهمیت آن

اگر خواهان داشتن یک وب سایت منحصل به فرد و خوبی هستید، همانند بقیه وب سایت‌های دیگر سایت خود را از محتواهای اضافی پر نکنید. روند تولید محتوا را به افراد مربوطه بسپارید تا وب سایت مطلوبی داشته باشید. این عمل باعث افزایش فروش محصولاتتان می‌شود البته باید توجه داشته باشید که جزئیات محصولات خود را شرح دهید طوری که مقایسه محسوب شود و کاربران همچنین مشتریان راحت تر می‌توانند محصولات مورد نیازشان را انتخاب وخریداری کنند.

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت