نکات مهم برای تولید محتوا در اینستاگرام

1398/07/03

نکات مهم برای تولید محتوا در اینستاگرام

 

امروزه فضای مجازی بسیار گسترده شده است و تقریبا همگان از این فضاها استفاده می‌کنند. حال هر کاربری که داخل فضای اجتماعی قدم می‌گذارد به علت دلایلی هست که باعث نصب این نرم افزار‌ها میشود به عنوان مثال برخی کاربران برای کسب و کار خود مجبور به استفاده از فضای اجتماعی دارند و برخی هم برای سرگرمی این کار را انجام می‌دهند. البته ناگفته نماند یکی از مزیت‌ها استفاده از رسانه‌های اجتماعی ، اطلاع رسانی از اخبار و آگهی از تکنولوژی های دنیا می‌باشد که برای هم فردی بسیار مهم و ضروی به شمار می‌آید که متوجه پیشرفت روز افزون دور و اطراف خود باشد.

 

اهمیت تولید محتوا در جذب کاربر در اینستاگرام

یکی از راه‌هایی که باعث جذب کاربران برای وب سایت ، کانال‌ ، پیج و... شما می‌شود داشتن محتوای مناسب است.

رسانه‌های اجتماعی امروزه همه گیر بوده و فعالیت‌های زیادی در این فضا انجام می‌شود. بعضی کاربران در تلگرام و اینستاگرام به دنبال مطالب سرگرم کننده می‌باشند و برخی هم به دنبال مطالبی می‌گردند که جنبه اخبار داشته باشد؛ حال اخبارات گوناگون از جمله اخبار ماشین ، اخبار دنیا ، اخبار ارز و سکه و... از این دسته اخباراتی هستند که در فضای اجتماعی در مورد آن بحث می‌شود.

 

تاثیر تولید محتوا در جذب کاربر

پس برای اینکه بتوانند مطالب مفید در اختیار کاربران قرار دهند از محتوای مناسبی استفاده می‌کنند. محتواهایی که شاید برای اکثر کاربران جذاب باشد. همچنین در این محتواها علاوه بر متن از تصاویر هم استفاده می‌شود مخصوصا در پیج‌های اینستاگرام ، که بیشتر از مطالب تصویری استفاده شده است.

در فضای اینستاگرام به علت اینکه حجم اینترنت بیشتری نسبت به دیگر رسانه های اجتماعی خرج می‌کند، به همین علت کاربران در این فضا کمتر از دیگر رسانه‌های اجتماعی می‌باشد.

 

اینستاگرام، مهم ترین شبکه برای تبلیغات

اما ناگفته نماند بهترین نوع رسانه اجتماعی را اینستاگرام نامیده اند زیرا هم مباحث مفید تر داخل این فضا استفاده می‌شود هم میتوانید از پیج افراد معروف در جهان دیدن کنید اما در تلگرام افراد معروف کانالی را احداث نخواهند کرد و اگر کانالی مربوط به این افراد پیدا شود بدانید طرفداران آن شروع به فعالیت در تلگرام و تاسیس کانال کرده اند.

 

 در ادامه نکاتی برای افزایش فالور میخوانیم که شاه کلید اصلی آن بدون تردید تولید محتوا با کیفیت است.

 

نکات طلایی برای افزایش فالور در اینستاگرام

همان طور که گفته شد بسیاری از کاربران در اینستاگرام فعالیت دارند اما فالور (اعضا دنبال کننده) آن بسیار پایین می‌باشد و هر روزه تعداد آنزها کاهش می‌یابد. این موضوع بسیار شفاف است زیرا برای جذب فالور باید ابتدا پست‌های نابی برای پیج خود در نظر بگیرید همین طور باید مطالب و محتوای مفید داخل پیج خود قرار دهید که مخاطبان مجبور که دنبال کردن پیج شما باشند. حال چند مورد دیگر که در جذب فالور از اهمیت خاصی قائل می‌باشد ، برای شما ذکر می‌شود و برای داشتن پیج خوب باید از تمامی نکات استفاده لازم را ببرید.

 

تویلد محتوا در شبکه های اجتماعی

تاثیر داشتن ادمین در افزایش بازدید

یکی از مواردی که بسیار ضروری است پاسخگویی به سوالات کاربران در قسمت دایرکت می‌باشد. یکی وظایف هر مدیر و ادمین پیج در اینستاگرام پاسخگویی مرتب و کامل به مراجعان در قسمت دایرکت است. ادمین‌ها پیج باید مطالبی که داخل اینستا قرار می‌دهند را باز بینی انجام دهند تا از لحاظ سئو و مفهوم مشکلی نداشته باشد.

 

رساندن مفهوم یک مطلب لازمه محتوای مناسب است که از هر لحاظ باید مشکلی نداشته باشد و بعد از آن تصاویری که آن‌ها پست می‌شوند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

اگر در تصویر متنی به کار برود ، ادمین‌ها باید اندازه متن و همین طور فونت و رنگ متن را تصب با تصویر هماهنگ کنند.

 

 

 

ایجاد یک برنامه زمانی برای پست گذاری در اینستاگرام

 

مهم ترین موضوعی که در فضای اینستا اهمیت دارد وقت گذاشتن و برنامه ریزی در صفحه اینستاگرام است. سعی کنید پست‌هایی که برای صفحات اینستاگرام در نظر می‌گیرید طبق برنامه باشد تا فالورهای شما مطلع باشند چه زمانی و چه بازه از ساعتی شما مطالب را درج می‌کنید .

صفحات اینستا باید از نظم خاصی برخوردار باشد و باید برای تمام پست‌ها از رنگ‌های متناوب استفاده کنید. برای تولید محتوا در صفحات اینستاگرام بایستی به گونه ای باشد که دچار خستگی و کسلی کاربران نشود. متن‌هایی که در پایین تصاویر و پست‌ها قرار می‌گیرد نباید از کاراکترهای زیادی استفاده شود و باید محتوا به طور خلاصه و با مفهوم قرار بگیرد تا این از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 

 

 

کیفیت محتوا و پست‌های اینستاگرام

 

یکی از ارکان مهم در محتوا و پست‌های اینستاگرام ، کیفیت مطلوب آن است که این امر باید توسط مدیر و ادمین‌ پیج مورد بررسی قرار بگیرد. تفاوت پیج‌ها اینستاگرام با یک دیگر در پست‌هایی که قرار می‌دهند ، می‌باشد. زمانی که یک پیج از تصاویر و ویدیو با کیفیت استفاده می‌کند نسبت به رقبای خود پیشرفت خوبی خواهد داشت.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود مضمون ویدیوها می‌باشد. اگر پیج اینستاگرام مربوط به کسب و کار شما است موضوعاتی که استفاده می‌کنید باید مرتبط با کار شما باشد همچنین برای اینکه صفحه اینستاگرام شما فیلتر نشود باید از موضوعاتی که خلاف عرف است اجتناب کنید .

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت