تعریف سئو داخلی و نکات کلیدی برای بهینه سازی آن

1398/06/26

تعریف سئو داخلی و نکات کلیدی برای بهینه سازی آن

سئو داخلی چیست؟


احتمالا با مفهوم سئو آشناییت داشته باشید و بدانید کاربردهای سئو چیست و در کجا مورد استفاده است.
محتوای سئو شده از واجبات برای هر وب سایتی به شمار می‌آید . البته نکاتی که باید در وب سایت  رعایت شود هم بسیار ضروری است. ترافیک‌هایی که باعث کاهش بازدید وب سایت می‌شود نقطه منفی به حساب می‌آید. 
هر نوع فعالیتی که برای کاهش ترافیک وب سایت انجام می‌شود را سئو داخلی نامند.
 خب طبیعتا منظور ار ترافیک روان یعنی جلوگیری که کاهش بازدید وب سایت است. این اعمال باید با روش‌هایی خاصی رفع شود از جمله به کار بردن محتوای سئو شده ، طراحی صفحات وب سایت ، استفاده از تصاویر با کیفیت و... از این قبیل هستند.

 

اهداف اصلی در سئو داخلی

هدف اصلی سئو داخلی ، درک محتوای مناسب و خوب برای مخاطبین و کاربران می‌باشد. در واقع بایستی محتوا مورد پسند بازدید کنندگان باشد.
اگر محتوای مناسب برای وب سایت تهیه کنید به طوری که یونیک و اختصاصی باشد همچنین از تصاویر و عناوین مناسب استفاده کرده باشید، سئو داخلی را رعایت کرده‌اید.
در سئو داخلی وظایفی همچون بهینه سازی محتوا و کد‌های HTML را باید به انجام برسانیم.
اگر داخل محتوا سئو داخلی رعایت شود علاوه بر مزایا برای وب سایت شما ، برای کاربران و بازدید کنندگان هم بسیار مزیت خواهد داشت. زیرا زمانی که کاربر داخل موتورهای جستجوگر جستجوییانجام می دهد؛ گوگل هر محتوایی را نمایش نخواهد داد و همین طور آسان ترین محتوا و یا کم حجم ترین و پر کلام ترین محتواها را به نمایش در نمی‌آورد، بلکه گوگل تلاش می‌کند آنچه کاربران نیاز دارند را رفع کند و تمامی کمبود اطلاعات کاربران را تکمیل کند.
 

 


کلمات کلیدی در سئو داخلی 


در گذشته برای داشتن یک محتوای ایده آل و افزایش رتبه سایت از کلمات کلیدی بسیاری در متن استفاده میشد به عنوان مثال در لا به لای هر پاراگرافی چند کلمات کلیدی تکرار میشد اما امروزه برای بالا بردن وب سایت از کلمات کلیدی کمتری استفاده میکنند همچنین از کلمات مترادف با کلمات کلیدی استفاده می‌شود.
الگوریتم گوگل برای رتبه بندی به جملات مرتب و استفاده از کلمات کلیدی و مترادف آن‌ها حساس شده است و بیشتر این محتواها را در الویت خود قرار می‌دهد.

با توجه به این مبحث سئو داخلی به تکرار کلمات کلیدی و همین طور قرار دادن کلمات مترادف داخل متن حساسیت نشان می‌دهد. پس باید از کلماتی استفاده نمایید که متناسب با نیاز کاربران باشد و بازدید کنندگان با مطالعه محتوا نیاز خود را بیابند.
همچنین کلمات طوری داخل متن به کار نرود که باعث نافهمومی برای کاربران باشد.

 

ویژگی های استفاده از سئو داخلی در محتوا

در ادامه با برخی از پارامترهای سئو داخلی در محتوا آشنا میشوید.


⦁   مخاطب پسند بودن سایت


یکی از مزیت‌های استفاده از محتوای سئو شده برای وب سایتتان ، جذب مخاطب و کاربران است. بایستی محتوایی که برای وب سایتتان در نظر میگیرید همگام با علایق و نیاز بازدید کنندگان باشد. از اضافه گویی و همین طور تبلیغات زیاد داخل محتوا پرهیز کنید زیرا وب سایتتان کسل کننده خواهد شد و کاربران از مطالعه ادامه محتوا اجتناب می‌کنند و در نهایت وب سایتتان را ترک خواهند کرد.

 


⦁    محتوای با ارزش و عمیق


در جریان باشید اگر از محتوای با ارزش و پرملات استفاده کنید حتما بازدید کنندگان وب سایت هم افزایش می‌یابد. اگر خواهان رتبه بالا و نخست در موتورها جستجو هستید ، از محتوای قدرتمند و عمیقی استفاده نمایید.

 

⦁    کپی نبودن مطالب


از کپی کردن مطالب برای وب سایت خود بسیار خودداری کنید. این عمل باعث افت و کلاس کاری  در وب سایت شما خواهد شد. سعی کنید محتوای اختصاصی و یونیک برای محتوای خود استفاده کنید که این کار با استفاده از نویسنده‌های خبره امکان پذیر است.

 


پارامترهای موثر در سئو داخلی 


البته علاوه بر کلمات کلیدی ، پارامترهای بسیاری هستند که در سئو داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند که برای وب سایتتان موثر می‌باشد.
اگر سایتتان مربوط به بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ می‌باشد؛ باید از این پارامترها استفاده کنید تا که سایتی پر بازدید داشته باشید.
چند نمونه از این پارامترها به شرح زیر میباشد:
⦁    تگ عنوان و هدینگ
⦁    سرعت بارگذاری
⦁    بهینه سازی و تگ آلت تصاویر
⦁    امکانات اشتراک گذاری
⦁    قابلیت نمایش وب سایت در تلفن همراه
⦁    تگ عنوان یا Title tags
⦁    تگ تایتل
 تگ هدر

یکی از مهترین عوامل در سئو داخلی تگ عنوان می‌باشد زیرا اولین موردی که بازدید کنندگان مشاهده خواهند کرد تگ است.
برای تگ برخی کلمات و جملات سعی کنید از مواردی استفاده نمایید که بازدید کنندگان بیشتر به آن‌ها احتیاج دارند.
برای هر تگ تعداد ۵۰ تا ۶۰ کارکتر در نظر بگیرید و سعی کنید بیشتر از این تعداد استفاده نکنید. عنوان خود را داخل آکلاد یا گیومه قرار دهید تا جلب توجه کاربران باشد.
برای محتوای وب سایت خود تصاویر مطلوبی انتخاب نمایید که با مطابق با عنوان مقاله باشد. تصویر از کیفیت خوبی برخوردار باشد اما حجم تصویر کم باشد.
داخل وب سایت کلید اشتراک گذاری برای تمامی فضای رسانه و اینترنتی امکان پذیر باشد. اگر قصد دارید این دکمه را به وب سایت خود اضافه کنید باید در نظر بگیرید از مطالب مهمی همانند فرصت‌های شغلی و نیاز مردم استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت