اصول تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی

1398/07/18

اصول تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی

 


تولید محتوا در تبلیغات استفاده‌های فراوانی می‌شود و در حال حاضر کاربردهای بسیاری هم دارد. در واقع تولید محتوا برای هر کسب و کاری ضروی است زیرا در دنیای کنونی ، تکنولوژی‌های روز افزون باعث پیشرفت در زمینه اطلاعات و فناوری شده است ؛ به همین علت برای تولید محتوا در فضای وب و دیگر رسانه‌های اینترنتی فعالیت‌های زیادی انجام می‌شود.

 

حال برای تبلیغات با استفاده از تولید محتوا باید نکاتی رعایت شود که تقریبا مهم به شمار می‌آیند. استفاده از هر مورد از نکات با توجه به این موضوع که باید اصولی رعایت شوند ، برای همه کاربران لازم است.

 

 

درادامه با برخی از نکات مهم و اصول تولید محتوا آشنا خواهید شد که میتواند ارزش پست های شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.
این افزایش تاثیر میتواند باعث افزایش فروش و وودی از موتورهای جستجو تبدیل میشود.

 

عدم استفاده از مطالب و محتوای کپی

بسیاری از نویسندگان و محتوای نویسان برای اینکه به کار خود سرعت العمل دهند از محتوای بقیه استفاده میکنند. به این روش که دیگران با استفاده از دانش خود و یا تحقیقاتی که انجام داده اند ، محتوا را آماده می‌کنند که این محتوا به صورت یونیک است و برای دیگران به اشتراک می‌گذارند؛ اما برخی از کاربران به جای اینکه محتوای شخصی استفاده نمایند از دیگر مطالب سایت‌ها و رسانه‌های اینترنتی استفاده می‌کنند و در حقیقت مطالب کپی به ارباب رجوع تحویل می‌دهند.

بازاریابی محتوا

 

پس دقت نمایید که مطالبی و محتوایی که برای وب سایت و یا هر رسانه‌ای که مربوط به حیطه کاری شما باشد که دستتان می‌رسد ، کپی از دیگر وب سایت‌ها نباشد. این امر بسیار مهم و ضروری است که باید برای تمامی کسب و کار‌های اینترنتی اعمال شود اگر در این مورد به دنبال محتوای مناسب برای کسب و کار خود می‌گردید به دنبال افرادی باشید که در این زمینه علاوه بر مورد اعتماد بودن ، مهارت بالایی داشته باشند.

 

محتوای شما نشانه قدرت شماست!

لازم به ذکر است که بدانید هر محتوایی ارزش درج شدن در سایت را ندارد. هر محتوا باید ارزش خاصی داشته باشد همین طور باید روی هر محتوایی وقت گذاشته شود تا به عنوان محتوای خوب و ایده آل قابل به خواندن باشد.

هرچه شما بیشتر برای محتوا وقت صرف کنید؛ از نتایج بهتری بهره مند خواهید شد.

برای داشتن محتوای مناسب باید از افرادی استفاده کنید که رزومه خوبی در این زمینه داشته‌ اند ، حتی اگر لازم باشد مبلغ بیشتری در این بابت خرج کنید زیرا ارزش کار و رونق کسب و کارتان شما زمانی مشخص می‌شود که مشتریان تلاش شما را برای خودنمایی در کسب و کار مشاهده کنند.

 

استفاده از تصاویر و ویدیو با کیفیت در تولید محتوا

برای تولید محتوای باید از تصاویر ناب استفاده کنید. استفاده از تصاویر و ویدیو های انگیزشی چند حسن به همراه دارد. یکی از بهترین مزیت‌های استفاده از تصاویر در تولید محتوا از جذابیت بیشتری برای کاربران نسبت به دیگر موارد دارد.

اینکه شما از تصاویر با کیفیت برای محتوا استفاده کنید نوعی کمک رسان شما در این امر خواهد بود. حال توجه داشته باشید که تصاویر باید دارای اصول مناسبی باشد یعنی از هر تصویری برای محتوا استفاده نفرمایید. سعی کنید تا جای امکان از تصاویری استفاده کنید که مرتبط به کسب و کارتان باشد و از تصاویری که برای کاربران واضح تر است استفاده کنید.

اصول تولید محتوا

 

میزان تعداد سطر و متن صفحات

لازم به ذکر است که اگر از محتوای متنی برای تبلیغات استفاده می‌نمایید باید تعداد صفحات و همین طور پاراگراف‌هایی که در صفحه درج کرده اید از نظم خاصی برخوردار باشد. طوری که کاربران از مطالعه محتوای شما خسته نشود. همین طور فونت و سایز متن بسیار امر مهمی می‌باشد سعی کنید در سر تیترها سایز متن بزرگ ‌تر باشد و داخل متن هم از فونتی استفاده کنید که خوانا برای کاربران و بازدید کنندگان باشد.

 

 

 

از مخاطبین درخواست انتقاد داشته باشد!

اگر به دنبال پیشرفت هستید در کسب و کارتان باید برای انتقادات دیگران ارزش قائل شوید. زیرا اگر قسمتی از کارتان دچار مشکل باشد این ارباب رجوع هست که به شما بازگو خواهد کرد و درخواست تکمیل کردن آن بخش را از شما دارد.

در تولید محتوا مخاطبین درخواست‌های زیادی دارند زیرا هر کدام از سلایق متفاوتی برخوردار هستند؛ اگر محتوا نویسی در زمینه تولید محتوا مهارت دارد بدانید از انتقادات مخاطبین و کاربران در کار خود استفاده کرده است تا نقط ضعف‌های خود را پوشش دهد.

 

محتوا را روی برنامه ریزی داخل وب سایت قرار دهید

زمانی که یک وب سایت در صفحه اول گوگل خود را جای داده است ، زحمات بسیاری از جمله برای تولید محتوا انجام داده است. برنامه ریزی و نظم جز ارکان هر شرکتی برای پیشرفت محسوب می‌شود. در واقع برای اینکه هر محتوایی طبق اصول در وب سایت قرار بگیرد باید در زمان مشخصی داخل بلاگ‌ها و یا سایت‌های مربوطه درج شود. زمان تعیین شده باشد که کاربران اطلاع کامل از آن را داشته باشند حتی در بعضی مواقع وب سایت‌ها قبل از درج محتوا ، برای کاربران پیش زمینه و یا تیز آماده می‌کنند که باعث کنجکاوی کاربران وب سایت شود.

 

بازاریابی با توجه به محتوای سئو شده

همان طور به می‌دانید سئو به معنای بهینه سازی است . زمانی که شما محتوایی را سئو می‌کنید؛ در اصل سئو برای وب سایت انجام خواهید داد تا زمانی که گوگل وب سایت شما را جز نفرات اول در سئو و همین طور مطالب زیبای داخل در مقایسه با دیگر سایت‌ها اعلام کند. حال اگر با استفاده از بازاریابی اینترنتی محصولات خود را به کاربران ارائه می‌دهید در نظر داشته باشد که محتوای متنی باید سئو شده باشد تا مشتریان را به سمت کب سایت شما بکشاند.

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت