سئو خارجی یا Off Page Seo چیست؟ + نکات کلیدی آن

1398/06/30

سئو خارجی یا Off Page Seo چیست؟ + نکات کلیدی آن

 

یکی از دلایل مهم در کاهش طبقه بندی از نظر موتورهای جستجو و گوگل استفاده از سئو خارجی می‌باشد. سئو خارجی یا برون صفحه‌ای به نام های دیگری از جمله off page SEO یا off site SEO معروف است.

در واقع سئو خارجی تمامی اقدامات و فعالیت‌های بیرون از سایت را گویند. کلیه اقداماتی این کار برای کاهش رتبه وب سایت و نزدیک شدن به وب سایت نخست صورت می‌گیرد.

در ابتدا پیشنهاد میکنیم اگر مقالات زیر را نخوانده اید، ابتدا آن ها را بخوانید تا عمیق تر بتوانید موضوعات مربوط به سئو داخلی و خارجی را درک نمایید.

تعریف سئو به زبان ساده برای مبتدیان

تعریف سئو داخلی و نکات کلیدی برای بهینه سازی آن

 

 

برای اقدام به این کار می‌توانیم از روش‌های گوناگونی استفاده کنیم که هر یک از این روش‌ها مزیت خاص خود را به همراه دارد.

 

 

تبلیغات و معرفی وب سایت در وب سایت دیگران

یکی از بهترین روش‌های ممکن برای فعالیت در سئو خارجی، تبلیغ از وب سایت خود در وب سایت‌های دیگران است.

امروزه فعالیت‌های بسیاری در رسانه‌های اجتماعی انجام می‌شود و تقریبا بیشتر کاربران از تلگرام ، اینستاگرام و... استفاده می‌کنند حال شما برای اینکه تبلیغ وب سایت خود را انجام داده باشید می‌توانید داخل این فضای اینترنتی تبلیغات گسترده به انجام برسانید.

 

 

افرادی که لینک وب سایت شما را در وب سایت خود قرار می‌دهند، امتیاز برای شما محسوب می‌شود؛ زیرا این وب سایت‌‌ها با هر روشی اعتماد کاربران خود را جلب می‌کنند و تقریبا بازدید کنندگان از این وب سایت‌های معروف اطمینان خاطر هستند حال شما با این روش می‌توانید از این وب سایت‌ها استفاده کنید و با پرداخت جزئی وجه داخل این وب سایت‌ها تبلیغات کار خود را انجام دهید. توجه داشته باشید هر پرداخت وجهی برای این اعمال به منظور سرمایه گذاری است و در نهایت کسی که از این ماجرا سود می‌برد شما هستید!

سئو خارجی چیست؟

استفاده مناسب از وب سایت دیگران برای لینک سازی

به خاطر داشته باشید الگوریتم‌های گوگل دائما در حال تغییر هستند؛ یک وب سایتی که زحمات زیادی برای کسب و کار خود کشیده است می‌تواند برای شما امتیاز داشته باشد! زیرا شما با قرار دادن لینک وب سایت خود و یا تگ کردن تبلیغ خود در این وب سایت‌ها از شهرت آن‌ها استفاده لازم را می‌برید.

وب سایت‌های معروف همیشه دارای ارتباطات قدرتمند و اعتماد فراوان برای بازدید کنندگان محسوب می‌شوند و حتما گوگل این وب سایت‌ها را جز الویت خود قرار خواهد داد.

محتوانویسان شاید درباره متن و عنوان مشکل داشته باشند اما می‌دانند که برای افزایش بازدید کنندگان ، سئو خارجی حدود ۵۰ درصد رتبه بندی وب سایت را بهبود می‌دهد.

لینک سازی یا لینک بیلدینگ قلب سئو خارجی محسوب می‌شود. زمانی که وب سایت و لینک شما  با وب سایت‌ها و لینک‌های دیگر در ارتباط باشد و شبکه ارتباطی مستحکمی را ایجاد کند، گوگل به کیفیت محتوای شما در وب سایتتان پی خواهد برد. همچنین لینکی که شبکه ارتباطی بالاتری نسبت به وب سایت‌های دیگر داشته باشد رتبه بهتری را خواهد داشت.

 

 

 

لینک بیلدینگ یا لینک سازی چیست ؟

به مجموعه تمامی فرآیندها و فعالیت‌هایی گفته می‌شود که افراد برای دریافت بک لینک‌های معتبر از وب سایت‌های دیگر را انجام می‌دهند.

باید بدانیم که یکی از عوامل مهم در سئو خارجی لینک بیلدینگ است.

به عنوان مثال زمانی که محتوای شما ناب باشد و از مطالب قابل درک و با مفهموم استفاده شده باشد طبیعتا دیگران در فضاهای رسانه‌ای با یک دیگر این مطالب را به اشتراک خواهند گذاشت. این اشتراک گذاری‌های پی در پی همان ارتباطات لینک‌ شما با دیگر شبکه‌ها است به طوری که گوگل از اشتراک گذاری‌های محتوای شما بین افراد مطلع می‌شود و برای امتیاز دادن به ارزش محتوای شما ، رتبه شما را بهبود می‌هد. برای گرفتن بک لینک موارد دیگری هم هستند که کاربرد‌های زیادی به همراه دارند مانند:

وبلاگ نویسی

قرار دادن کامنت در وب سایت

رپورتاژ خبری

و...

 

 

 

تاثیر هاست داخلی و خارجی و سرور اشتراکی یا مجازی در سئو

 

قبل از طراحی سایت باید هاست و سرور خوبی را برای خود تهیه کنید. این دو عامل بر روی موفق شما در سئو سایت تاثیرات بسیاری خواهند داشت.

پیشنهاد می‌شود از هاست اشتراکی و ارزان قیمت استفاده نکنید زیرا این مدل هاست باعث کاهش سرعت سایت شما خواهد شد در نهایت قطعی‌های زیادی در پی خواهد داشت. داخلی و خارجی بودن سرور در رتبه بندی وب سایت تاثیر خواهد گذاشت پس برای اینکه در سئو وب سایت لطمه وارد نشود با استفاده از تحقیقات قبلی به خریداری این دو بپردازید.


 

سخن پایانی:


 سئو خارجی و چگونگی موفقیت در آن در یک کلام

 

تا اینجا از مزایای استفاده از سئو خارجی مطلع شدین و دانستید که سئو خارجی چه کاربردهایی دارد. به خاطر داشته باشید برای داشتن یک وب سایت خوب باید تمامی این نکات رعایت شود از جمله سئو داخلی و سئو خارجی که بسیار ضروری هستند. برخی محتوا نویسان سایت طوری مطالب را درج می‌نمایند که بازدید کنندگان به اشتراک اجباری وادار کنند به عنوان مثال تصاویری که بفد از اشتراک گذاری به نمایش بیایند. پس می‌توان یافت که سئو خارجی هم برای وب سایت‌ها نقش اساسی دارند.

الویت هر وب سایتی برای دیده شدن استفاده از تبلیغات و اشتراک گذاشتن لینک وبلاگ و سایت خود در انواع رسانه‌های اینترنتی می‌باشد حال این عمل همان رعایت سئو خارجی است که به مرور باید هر وب سایتی برای موفقیت و رشد وب سایت خود انجام دهد.

 

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

تولید محتوا با کمترین قیمت